Souhlasím, že tento web smí ukládat cookies
Kotva

Oprávnění ke správě domény


Správa vaší školní domény firmou Vitalex Computers je ve smluvních podmínkách pro vytvoření webových stránek a poskytování technické podpory. Nechceme ovládat Svět, ale jen mít k dispozici to co pro technickou podporu potřebujeme.

 

Pokud by hrozil výpadek serveru a školní web by se potřeboval bez výpadku evakuovat na jiný server, tak to je přesně ta chvíle, kdy naši technici potřebují přístup k doméně.

 

Z praxe je dokázáno, že pokud škola svou doménu spravuje sama a nebo nějaký původní tvůrce starých www, tak taková evakuace může trvat někdy i týdny, než nám někdo poskytne potřebnou součinnost. Během této doby mohou mít webové stránky dlouhý výpadek.

 

Díky poskytnutí oprávnění pro správu domény, však takový výpadek nehrozí, protože při poškození serveru technici webové stránky mohou přesunout a během přesunu doménu přesměrovat na nový server. Pokud si takový přesun vyžádá výpadek, tak z pravidla jen několik minut. 

 

Pro udělení takového oprávnění je potřeba si nejdříve vytvořit uživatelský účet pro parkování domény.

 

1. Po přihlášení do Vašeho uživatelského účtu klikněte na odkaz "Zákaznická administrace"

 

 

 

2. Dále klikněte na položku v hlavním menu "zákazník"

 

 

 

3. V levém menu klikněte na položku "Oprávnění uživatelé"

 

 

 

4. Použijte položku "+ přidat oprávněného uživatele"

 

 

 

5. Do formuláře vyplňte ID zákaznického účtu a Login. Pro přidání firmy Vitalex Computers platí vždy

ID zákaznického účtu: 85966

Login: murnik@vitallex.com

 

 

 

6. Úspěšné přidání oprávněného uživatele je vždy potvrzeno

 

 

 

7. V tabulce "Přidělená oprávnění" je potřeba vybrat k jaké skupině budeme mít přístup. V případě firmy Vitalex Computers se jedná pouze o skupinu "DNS" a "Domény"

 

 

 

8. Jako poslední krok je důležité vybrat doménu, které se přidělení oprávnění týká. Pokud máte ve svém uživatelském účtu WEDOS více domén, pak vyberte pouze tu doménu, která je předmětem smlouvy o vytvoření webových stránek.

Po uložení tohoto posledního kroku bude přidělené oprávnění úspěšně dokončeno.